Članovi projektnog tima DigEntre te ostali zainteresirani sudionici stekli su vrijedna znanja o suvremenim metodama obrade i interpretacije podataka za istraživačke svrhe.
Radionica je bila podijeljena na dva dijela. U prvom dijelu, fokus je bio na kvalitativnim istraživačkim metodama, gdje je dr. Thomas podijelio svoja iskustva u primjeni višestrukih izvora podataka, provođenju intervjua te analizi podataka kroz tehnike kodiranja. Raspravljalo se o izazovima očuvanja kredibiliteta rezultata kvalitativnog istraživanja, kao i o kriterijima odabira sudionika intervjua.
Drugi dio radionice obuhvatio je kvantitativne metode s naglaskom na tehnike strukturalnog modeliranja jednadžbi, uključujući metode parcijalnih najmanjih kvadrata (PLS-SEM) i kovarijantno modeliranje (CB-SEM). Također se razgovaralo o primjeni alata temeljenih na umjetnoj inteligenciji u analizi podataka, što predstavlja važan dio metodologije u istraživačkom radu.
Osim toga, dr. Thomas je predstavio teoriju dinamičkih sposobnosti (Dynamic Capabilities Theory) te njezinu važnost u istraživanju digitalizacije poduzetništva. Teorija dinamičkih sposobnosti, kao i resursna teorija poduzeća (RBV), predstavljaju ključne koncepte u razumijevanju otpornosti i digitalne transformacije u malom i srednjem poduzetništvu.
Ova radionica omogućila je timu DigEntre i sudionicima proširenje znanja i pristupa u znanstvenom istraživanju digitalnog poduzetništva, naglašavajući važnost interdisciplinarnog pristupa u razumijevanju suvremenih izazova u poslovanju.
Projekt DigEntre, koji je s aktivnostima započeo 18.12.2023. godine, financira Hrvatska zaklada za znanost (HRZZ), pod brojem IP-2022-10-6703, u iznosu od 119.449,81 eura. Predviđeno razdoblje provedbe projekta je 4 godine, odnosno do 17.12.2027. godine. Više informacija o projektu dostupno je na mrežnim stranicama projekta.